مسیر جاری : صفحه اصلی/پرسش و پاسخ/احکام/احكام پوشش و حجاب
آخرین پرسش و پاسخ - احكام پوشش و حجاب

در برخى از مراكز علمى مسائلى به وجود آمده كه سبب ايجاد ذهنيّت ناخوشايند، و بدبينى به دين، و موجبات دورى جوانان از دين و مذهب را فراهم آورده است; مسائلى كه هيچ گونه ممانعتى براى انجام...

اگر فردي كليه امور مربوط به دين از قبيل نماز و روزه را انجام بدهد و از منكرات دوري كند و فقط نتواند مسئله حجاب را براي خود حل نمايد، چه حكمي دارد؟

به كار بردن روكش طلا و گذاشتن دندان مصنوعى از جنس طلا، يا محكم كردن دندانها با طلا، براى مردان چه حكمى دارد؟

استفاده از طلا جهت زينت مردان، مثل ساعت، حلقه، انگشتر و غيره چه حكمى داد؟ و اگر جهت امتحان كردن و يا براى نگهدارى موقّت استفاده شود، چه حكمى دارد؟

استفاده از حلقه طلا براى مردان )جداى از اين كه نماز را باطل مى كند( چه حكمى دارد؟ حلقه نامزدى چطور؟

اگر مدرسه اى ابلاغ كند كه دختران در مدرسه دخترانه براى ورزش بايد لباس مخصوص ورزش بپوشند، چه بايد كرد؟

پوشيدن لباسى كه مخصوص زن نمى باشد و صرفاً براى پوشيدن در شبيه خوانى درست شده است )اين لباس از قطعه اى پارچه سياه كه تا اندازه اى شبيه چادر دوخته شده مى باشد تشكيل شده است( و مردانى...

در عرف مرسوم است كه بانوان بعد از ازدواج، خود را به امورى از قبيل برداشتن زير ابرو و زايل كردن موهاى ريز صورت و مانند آن زينت مى كنند، آيا در اين صورت، بنا بر رأى جواز در مسأله قبل،...

آيا مردانى كه نقش زنان كفّار را به نمايش مى گذارند، مى توانند لباس زنانه بپوشند؟

اگر در حال نماز خواندن از دماغ انسان خون بيايد، آيا بايد نمازش را ادامه بدهد يا شكستن نماز واجب است؟

پوشيدن لباس مختصّ زنان توسّط مردان و يا بالعكس در منزل چه حكمى دارد؟

گفته مى شود كه استفاده از چادر مشكى براى خواهران مناسب نيست و مكروه مى باشد، و خواهران بايد از پوشاك روشن و رنگهاى متنوّع استفاده نمايند و دليلى ندارد كه توصيه شود خانمها كفش و مانتوى...

آيا پوشيدن مانتو براى زنان، در صورتى كه حفظ حجاب اسلامى نشود و برجستگى هاى اندام مشخّص باشد، اشكال دارد؟

آيا پوشيدن جورابهاى نازك، در صورتى كه پا در آن پيدا باشد براى زنان جايز است؟

نظر حضرتعالى در مورد حدّ پوشش مردان چيست؟

آيا بلوز آستين كوتاه و شلوارك تا سر زانو براى مردان دوچرخه سوار در جادّه هاى بيرون از شهر مجاز مى باشد؟

پوشانيدن چهره براى زنان خوش سيما، كه مى دانند در صورتى كه صورتشان پوشيده نباشد باعث گناه و انحراف جوانان مى شوند، چه حكمى دارد؟

اگر خانمى از روى احتياط كه مبادا نپوشانيدن وجه و كفّين فسادى را باعث شود آن را بپوشاند، آيا امر مستحبّى را انجام داده است؟

آيا حجاب از ضروريّات اسلام است؟ منكر آن و كسانى كه به اين دستور الهى، بويژه در جامعه اسلامى، بى اعتنايى مى كنند، چه حكمى دارند؟

حدود حجاب اسلامى براى بانوان چيست؟ براى اين منظور، آيا پوشيدن لباس بلند و آزاد و شلوار و روسرى كفايت مى كند؟ اصولاً چه كيفيّتى در لباس و پوشش زن در برابر افراد نامحرم بايد رعايت شود؟

تبلیغات