مسیر جاری : صفحه اصلی/پرسش و پاسخ/تاریخ/تاریخ اسلام/امام حسین‌ علیه‌السلام
آخرین پرسش و پاسخ - امام حسین‌ علیه‌السلام

چرا امام حسین علیه السلام و یارانش پس از تحریم آب، چاهی حفر نکردند تا آب مورد نیازشان را تأمین کنند؟ چرا امام حسین علیه السلام با توجه به امامت‌شان از کرامتی برای تهیه آب استفاده نکردند؟

شبهه: حضرت حسین بن علی علیه السلام راه‌های دیگری غیر از جنگ و قیام داشت، مثلا می‌توانست مانند برادرش حسن بن علی علیه السلام صلح نماید.

آیا امام حسین علیه السلام حج را نیمه تمام گذاشت؟

آیا این همه پاداش در مورد زیارت و عزاداری امام حسین علیه السلام صحیح است؟

سفر کاروان ابا عبد الله (علیه السلام) از مدینه تا کربلا و روز عاشورا چه قدر طول کشید؟

از امام حسین ـ علیه السلام ـ نقل شده است که من کشتة گریه هایم، مفهوم این کلام را توضیح دهید؟

آیا امام حسین ـ علیه السلام ـ قبل از روز عاشورا به کسانی که قصد جنگ با ایشان را داشتند، پیشنهاد صلح دادند؟

در مورد نحوه بسته شدن آب بر روی امام حسین ـ علیه السلام ـ در ماه محرم توضیح دهید و دقیقا بگوئید لشکر کفر در چه تاریخی اقدام به بستن آب کردند؟

چرا پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ در جنگ بدر وقتی بر چاه‌های آب مسلط شدند چاه‌ها را پر کردند و مانع آب شدند در حالی که حضرت علی ( علیه السّلام ) و امام حسین ( علیه السّلام )...

چرا امام حسین ـ علیه السلام ـ در همان ابتدای جنگ خودش به میدان مبارزه نرفت؟ با توجه به اینکه آنها از امام حسین ـ علیه السلام ـ می ترسیدند، احتمال داشت که در همان ابتدا، مشکلات بسیاری...

چرا امام حسین (علیه السلام ) با اینکه معجزۀ به وجود آوردن آب و نفرین کافران را داشت این کارها را در روز عاشورا انجام نداد؟

با توجه به اینکه امام حسین ـ علیه السلام ـ و کاروان همراه، ماه رجب از مدینه به سمت مکه و سپس کربلا حرکت نمودند در مورد نحوة و مکان روزه ایشان توضیح دهید.

چرا امام حسین ـ علیه السّلام ـ پس از بستن آب در کربلا، چاه آبی نزده و از این تاکتیک استفاده ننمودند در حالی که سه الی چهار روز فرصت داشتند؟

آیا در روز عاشورا، آب وجود داشته و آیا امام ـ علیه السّلام ـ وضو گرفته است و اگر آب وجود داشته چرا امام ـ علیه السّلام ـ با آن وضو گرفته و به دیگران نداده است تا از تشنگی نمیرند و سیراب...

امام حسین و یارانش می‌توانستند در کنار خیمه‌های خود چاه آب حفر کنند و از آن بهره‌مند می‌شدند چرا این کار صورت نگرفت؟

شرکت درهیئت های عزاداری امام حسین علیه السّلام و وای حسین گوئی در کوچه و خیابان و جلوی مردم چه پشتوانه حدیثی دارد؟

امام حسین در آخرین اقدام قبل از جنگیدن با لشکر دشمن برای هدایت آنها به وسیله تحریک عواطف و احساسات و تمام کردن حجت بر همگان به چه اقدامی دست زد؟

حضرت علی اصغر (علیه السلام) به سبب چه کارها و ملاک ها در نزد خدا باب الحوائج است. در کربلا ایشان هیچ اختیاری نداشته پس چه برتری با یک طفل شش ماهه عادی بجز نسب دارد؟

سفیر امام حسین (علیه السّلام ) مسلم بن عقیل چرا دو فرزند صغیر را همراه خود به کوفه برده در حالی که فرزند بزرگ با مادرش در کربلا آمده است ؟ با توجّه به اینکه همراهان مسلم در کوفه شهید...

آیا وظیفه ما در ایامی همانند عاشورا و اربعین تنها گریستن و پرداختن به ظواهر عزاداری است؟

تبلیغات