مسیر جاری : صفحه اصلی/پرسش و پاسخ/تاریخ/تاریخ اسلام/سایر مباحث معصومین
آخرین پرسش و پاسخ - سایر مباحث معصومین

آيا پيامبراکرم(ص) و معصومين(ع) هم فشار قبر دارند؟

شبهه: ائمه ـ عليهم السّلام ـ نزد كسي درس نخوانده اند و علم چنداني ندارند و وحي هم بر آنها نازل نمي شده است تا عالم به علم الهي شوند.

ما عقیده داریم که نور پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) قبل از خلقت عالم، خلق شده بود. آیا شما می‌توانید برای اثبات این مطلب از قرآن به من کمک کنید؟ و وجود پنج تن قبل از خلق عالم را...

ما نباید درحاجت خواستن کسی را هم ردیف خداوند قرار بدهیم. شما یک دعای معتبر مثل دعای کمیل، ابوحمزه، مناجات شعبانیه و... از ائمه(علیهم السلام) بگویید که آنها به اجدادشان متوسل شده اند...

شواهد موجود بر سنخيت روحي لازم امام علي(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع) و امام حسين (ع) براي اهل بيت پيامبر اکرم(ص) بودن كدامند؟

آيا ائمه اطهار (علیهم السلام) از جهت علم برابر هستند؟

شنیده ام كه هیچ تفسیر قرآنی از هیچیك از امامان (علیهم السلام) نداریم، چرا ؟ (با وجود كتابهائی هم چون نهج البلاغه،صحیفه سجادیه،دعای كمیل و ....)

نمونه هايي از حالت عرفاني پيامبر(ص) و ائمه(ع) را در نماز ذكر كنيد ؟

كتابهائي پيرامون سيره ائمه اطهار(ع ) معرفي نمايد؟

روش برخورد پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) با کفار و معاندین که در قرآن ذکر شده، چگونه بوده است؟

آيا پيامبر اکرم(ص) و ائمه معصومين(ع)، خانواده‏ها را مشاوره و راهنمايى مى‏نمودند؟اين مشاوره در چه منبعى گردآورى شده است؟

شبهه: علومى كه نزد امامان شيعه است با علومى كه نزد غير آن‏ها است تفاوتي ندارد و علم آنها هم مثل ساير دانشمندان، بشري است.

شهيد مطهري در كتاب نظام حقوق زن مساله تعدد زوجات را براي زماني مي داند كه تعداد زنها نسبت به مردها زيادتر باشند كه در چنين مواردي گزيدن چندين همسر براي مرد امري واجب است. با توجه به...

آیا صحیح است که حضرت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار (علیهم السلام) همه چیز را در مورد خداوند می‌دانستند؟

آیا پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و امامان (علیهم السلام) ، علم کامل نسبت به هر چیز دارند؟ آیا علمی هست که آنها نداشته باشند؟

فرق بین امامان(علیهم السلام) و پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) از نظر شیعه چیست؟

در مجالس محرم، گفته می شود که حضرت رسول و همه اهل البیت (علیهم السلام) ‌شهادت امام حسین (علیه السلام)‌را می‌دانستند و حتی گاهی امام حسین(علیه السلام) نحوه شهادت را به اصحاب خود از بین...

در بسياري از اخبار آمده كه امامان ما، از جمله امام حسن و امام حسين (عليهم السّلام) ، با پاي پياده به حج مي رفتند، در حالي كه مركب ايشان نيز با ايشان بوده. از آن جايي كه اين اولياء،...

در من نوعي شك نسبت به وجود ائمه در گذشته و داستانهايي كه از آنها به ما رسيده به وجود آمده است. چگونه داستانها و احاديث ائمه به ما رسيده است.

معصومين شعر هم گفته اند اما سفارش شده به آنها شاعر نگوئيم چرا؟

تبلیغات