مسیر جاری : صفحه اصلی/پرسش و پاسخ/پزشکی و سلامت/دندان‌ پزشکی
آخرین پرسش و پاسخ - دندان‌ پزشکی

در مورد این فکر مردم که می گویند بیماریهای دندان بیشتر ارثی است و خیلی اعتقادی به پلاک میکروبی که در اثر باکتری روی دندان تشکیل می شود اعتقادی ندارند ، توضیحاتی بفرمایید .

در مورد شیوع بیماری لثه توضیح دهید و عواملی که باعث بیماری لثه می شوند را نام ببرید .

پيوره يعني چه؟

پلاک دندانی قابل روئیت نیست . آیا راه کار عملی وجود دارد که شخصی که مسواک می زند بفهمد که این پلاک دندانی که روی دندانش تشکیل نشده ، با مسواک زدن از بین رفته است؟

آیا پلاک دندانی در همه ی موارد تشکیل می شود یا فقط وقتی که غذا می خوریم باید مسواک داریم ؟

رنگ لثه ی دخترم از بدو تولد تیره و کبود بود . این کبوید به چه علت است ؟ آیا ایجاد لکه های کبود بر روی لثه نشانه ی دلیل بر وجود عفونت لثه است

گاهی اوقات لثه هایم متورم می شود و عفونت می کند که با شستشو برطرف می شود و دوباره مدتی بعد این مشکل ایجاد می شود . آیا جرمگیری کم کننده است یا خیر .

پلاک دندانی قابل روئیت نیست . آیا راه کار عملی وجود دارد که شخصی که مسواک می زند بفهمد که این پلاک دندانی که روی دندانش تشکیل نشده ، با مسواک زدن از بین رفته است؟

اگر کسی پلاک ها را برندارد و به فکر درمان جرم های ایجاد شده نباشد ، سیر بیماری لثه در نهایت به کجا ختم می شود ؟

شوهر من لثه هایش مشکل دارد و هنگام مسواک زدن خونریزی دارد و فاصله های دندانهایش زیاد شده است و لثه ها از دندان فاصله گرفته اند و جدا شده است و بیشتر موارد لثه هایشان چرکی می شود . راهنمایی...

آيا ايمپلنتهاي دنداني براي همگان قابل استفاده هستند؟

چه عواملي در زردي دندان دخيل هستند؟

روشهاي سفيد كردن دندان کدامند؟

آیا می توان بچه ها را از نظر همکاری با دندانپزشک تقسیم بندی کرد ؟

اگر بخواهیم یک دید مثبتی برای کودک در رابطه با مراجعه به دندانپزشکی ایجاد کنیم باید از چه زمانی شروع بشود ؟

من پسر 6 ساله دارم و چند تا از دندان های او پوسیده شده است و از دندانپزشکی هم می ترسد و تغذیه اش هم خوب نیست . راهنمایی بفرمایید .

برای ازبین بردن فاصله بین دندانها بخصوص دندانهای پیشین چه راههایی وجود دارد؟ آیا این کار به دندان آسیب می رساند؟

آیا جرم گیری دندان آسیبی به لثه و مینای دندان وارد میکند؟

پسری 23 ساله هستم به دندانهایم توجه ویژه ای دارم ولی بازهم خراب میشوند و عمده خرابی ها از بین دندانهایم است با این که نخ هم استفاده می کنم و همینطور از پند ماهی است از مسواک برقی استفاده...

مشکل من در مورد دندون عقلمه . دندون عقلم کامل در اومده و مشکلی نداره می خواستم نظر شما رو بدونم که آیا اونو بکشم یا نه ؟

تبلیغات